WIELODNIOWE WYJAZDY EDUKACYJNE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 (MAJ – CZERWIEC 2019)
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie dla uczniów wielodniowych wyjazdów edukacyjnych. Wyjazdy te mają na celu w szczególności: poznanie nowych miejsc, ich środowiska przyrodniczego, tradycji, kultury i historii, poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego.
8 września uczniowie klas III gimnazjum wzięli udział w pokazach i eksperymentach, które odbywały się w różnych miejscach Krakowa. Mieli możliwość zaobserwowania zjawiska chłodzenia i mrożenia za pomocą ciekłego azotu. Obserwowali azot w formie ciekłej, czyli w temperaturze blisko -200⁰C, a także jego wrzenie w warunkach normalnych.
Olbrzymim sukcesem zakończyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych w dniu 28 września 2018 r. Mistrzami powiatu zostali chłopcy (kategoria IMS) i awansowali na zawody wojewódzkie w Nowym Targu.
Październik, to także miesiąc, w którym w szczególny sposób pamiętamy o patronie naszej szkoły – św. Janie Pawle II. Był on zapewne wyjątkowym i wielkim nauczycielem naszych czasów. Nauczał, że każda istota ludzka ma swoją godność, która wyraża się poprzez pracę, miłość i cierpienie.
16 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Św. Janie Pawle II w Krzeszowie.
Do 25-go października trwa głosowanie w konkursie Innowator Jutra. Wśród kandydatów jest również absolwent naszej szkoły Jakub Jurzak z kolegą Szymonem Stasikiem.
Wielkim sukcesem zakończyły się zawody w Indywidualnej Lidze Lekkoatletycznej w Tarnowie dla uczniów SP nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Po spektakularnym biegu sztafetowym 4x100m chłopcy zdobyli złoty medal i tytuł mistrza województwa małopolskiego.