STOP WYPALANIU TRAW
Nasza szkoła przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Gminę Sucha Beskidzka i Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suchej Beskidzkiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta Sucha Beskidzka.
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Pierwsze takie obchody odbyły się w 1993 roku. To jak woda jest ważna i że należy jej szanować wiedzieć powinien każdy i mamy nadzieje, że tak jest. Postanowiliśmy jednak przypomnieć trochę wiadomości związanych z wodą i sposobami jej oszczędzania i dlatego uczniowie klas IIC i IB wraz z wychowawczyniami zorganizowali konkurs „Kropla wody” przeznaczony dla uczniów gimnazjum.
Po zimowym okresie dokarmiania ptaków nadszedł czas na zakładanie budek lęgowych. Przygotowali je w domach wspólnie z rodzicami i dostarczyli do szkoły uczniowie klasy Vb. W pierwszej połowie marca pod opieką wychowawcy wybrali się do szkolnego ogródka, gdzie znajduje się wiele drzew i krzewów.
„Woda ważna w życiu jest!” – tak zatytułowali gazetkę uczniowie klasy II C. O tym jak ważna jest woda wiedzą wszyscy. Nie bez powodu zalicza się ją do jednego z czterech żywiołów.
W naszej szkole już od czterech lat działa ,,Klub Przyjaciół Zwierząt” do którego obecnie należą uczennice z klas Va i VIa. W miesiącach X i XI 2014 roku uczennice przeprowadziły zbiórkę pieniędzy ze sprzedaży kartek oraz własnoręcznie wykonanych z muliny, żyłek i modeliny biżuterii.
"Robi się zimno - pomóżmy ptakom" - z takim hasłem na początku stycznia wystąpili uczniowie klasy Vb, Va i IVa. Dokarmianie ptaków zimą to jednak odpowiedzialna sprawa. Zanim więc uczniowie podjęli się tego trudnego zadania, pojawiła się potrzeba, by dowiedzieć się czegoś więcej o dożywianiu naszych skrzydlatych przyjaciół.
W ramach projektu "Zielona Flaga" uczniowie kl. I c gimnazjum wykonali plakaty zachęcające do życia w zgodzie z naturą. Zwrócili uwagę szczególnie na dwa aspekty...
W myśl tego hasła klasa IIIA Gimnazjum wraz z wychowawczynią przyłączyła się do działań ekologicznych, które mają miejsce w naszej szkole. Uznaliśmy, że realizację zadań ekologicznych rozpoczniemy od najbliższej nam „okolicy”, a jest nią nasza klasa.