Ekoszkoła

STOP WYPALANIU TRAW

  • Wysłane przez webmaster w czw., 09/04/2015 - 13:17

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu zorganizowanego przez Gminę Sucha Beskidzka i Zarząd Miejski Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suchej Beskidzkiej dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu miasta Sucha Beskidzka.

Światowy Dzień Wody w Zespole Szkół im. Jana Pawła II

  • Wysłane przez webmaster w wt., 24/03/2015 - 10:49

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Pierwsze takie obchody odbyły się w 1993 roku. To jak woda jest ważna i że należy jej szanować wiedzieć powinien każdy i mamy nadzieje, że tak jest. Postanowiliśmy jednak przypomnieć trochę wiadomości związanych z wodą i sposobami jej oszczędzania i dlatego uczniowie klas IIC i IB wraz z wychowawczyniami zorganizowali konkurs „Kropla wody” przeznaczony dla uczniów gimnazjum.

Teren przyjazny ptakom

  • Wysłane przez webmaster w pon., 23/03/2015 - 12:08

Po zimowym okresie dokarmiania ptaków nadszedł czas na zakładanie budek lęgowych. Przygotowali je w domach wspólnie z rodzicami i dostarczyli do szkoły uczniowie klasy Vb. W pierwszej połowie marca pod opieką wychowawcy wybrali się do szkolnego ogródka, gdzie znajduje się wiele drzew i krzewów.

Światowy Dzień Wody

  • Wysłane przez webmaster w czw., 19/03/2015 - 12:44

W dniu 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej szkole będziemy obchodzić go w dniu 20 marca. W związku z tym ogłaszamy Międzyklasowy Konkurs „Kropla wody”, który będzie polegała na wykonaniu przez uczniów każdej klasy gimnazjalnej czterech zadań.

Podaj łapę…

  • Wysłane przez webmaster w pon., 02/03/2015 - 12:45

W naszej szkole już od czterech lat działa ,,Klub Przyjaciół Zwierząt” do którego obecnie należą uczennice z klas Va i VIa. W miesiącach X i XI 2014 roku uczennice przeprowadziły zbiórkę pieniędzy ze sprzedaży kartek oraz własnoręcznie wykonanych z muliny, żyłek i modeliny biżuterii.

Dokarmianie ptaków zimą

  • Wysłane przez webmaster w pon., 02/03/2015 - 12:33

"Robi się zimno - pomóżmy ptakom" - z takim hasłem na początku stycznia wystąpili uczniowie klasy Vb, Va i IVa. Dokarmianie ptaków zimą to jednak odpowiedzialna sprawa. Zanim więc uczniowie podjęli się tego trudnego zadania, pojawiła się potrzeba, by dowiedzieć się czegoś więcej o dożywianiu naszych skrzydlatych przyjaciół.

ZIELONA FLAGA

  • Wysłane przez webmaster w śr., 18/02/2015 - 11:13

W ramach projektu "Zielona Flaga" uczniowie kl. I c gimnazjum wykonali plakaty zachęcające do życia w zgodzie z naturą. Zwrócili uwagę szczególnie na dwa aspekty...

Strony