Program "Żyj smacznie i zdrowo jest atrakcją edukacyjną firmy Winiary. Założeniem tego programu jest nauka młodzieży gimnazjalnej zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania się oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania. Projekt porusza także kwestie ekologiczne, aktualnie tak mocno akcentowane oraz wprowadza ideę niemarnowania wody.
Klasa I A Gimnazjum wraz z wychowawcą zaangażowała się w działania na rzecz projektu. Wprowadzeniem do tematyki zdrowego stylu życia i zdrowego, a zarazem smacznego odżywiania się było wykonanie w klasie obszernej gazetki poruszajacej te zagadnienia od strony fachowej. Przeprowadzona została analiza porównawcza, w której przetestowaliśmy uczniów naszej klasy pod wzgledem ilości zjadanych dziennie posiłków, jakości tych posiłków, ich urozmaicenia, podjadania, czy wreszcie jedzenia niezdrowych produktów zawierających tłuszcze zwierzęce, czy też picia napojów z dużą ilością cukru. W tej dziedzinie pamiętać należy, że zdrowy styl życia, to także spora dawka ruchu. W porównaniu z danymi w Polsce, nasza statystyka była imponująca.