Ekoszkoła

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

  • Wysłane przez webmaster w wt., 11/06/2013 - 23:23

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Suchej Beskidzkiej i okolic do wzięcia udziału w organizowanej przez nas zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka odbędzie się 14 czerwca w godz. 7.00 - 17.00 na parkingu szkolnym, gdzie zostanie podstawiony samochód, na który będzie można składować przyniesiony sprzęt.

Członkowie Komitetu Lokalnego programu SdE

"Żyj smacznie i zdrowo"

  • Wysłane przez webmaster w wt., 11/06/2013 - 07:36

Program Firmy Winiary “Żyj smacznie i zdrowo”, do którego przystąpiła nasza szkoła został zakończony.

Dnia 6.czerwca 2013 r. przeprowadzono zajęcia mające na celu przygotowanie śniadania wraz z dziećmi klasy 1b Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół. Prowadzącymi zajęcia były uczennice klasy I A gimnazjum pod kierunkiem wychowawczyni mgr Alicji Stopki.

Zbiórka baterii 2012/2013 - wyniki

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 02/06/2013 - 21:03

W tym roku szkolnym nasza szkoła, po raz kolejny, przystąpiła do zbiórki baterii w ramach współpracy z firmą Reba. Baterie zbierane były w sali 116. Przedsiębiorstwo Odzysku Reba przyznaje za każdy kilogram oddanych baterii 1 punkt, który można zamienić na nagrody. Dlatego też uczniowie, którzy przynieśli ich najwięcej otrzymają plecaki, czapeczki, piórniki, kredki, itp.

Wystawa prac o tematyce związanej z elektroodpadami

  • Wysłane przez webmaster w wt., 28/05/2013 - 11:14

Od wtorku, 21 maja, można podziwiać w naszej szkole wystawę ekorobotów oraz plakatów o tematyce związanej z elektroodpadami. Ekoroboty zostały wykonane przez uczniów na zajęciach artystycznych pod kierunkiem Pani Barbary Pochopień i powstały z różnego rodzaju odpadów: butelek i pojemników plastikowych, kartonów, puszek, drobnego, zużytego sprzętu elektronicznego itp.

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego

  • Wysłane przez webmaster w ndz., 05/05/2013 - 21:07

​Szanowni Państwo!

W marcu nasza szkoła przystąpiła do programu "Szkoły na tropie elektroodpadów", którego celem jest podnoszenie świadomości nt. odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEiE).

Zadaniem uczniów naszej szkoły jest przeprowadzenie inwentaryzacji ZSEiE w domu i w szkole, oraz zorganizowanie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla mieszkańców miasta.

Żyj smacznie i zdrowo !

  • Wysłane przez webmaster w czw., 18/04/2013 - 19:52

Program "Żyj smacznie i zdrowo jest atrakcją edukacyjną firmy Winiary. Założeniem tego programu jest nauka młodzieży gimnazjalnej zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania się oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych prób gotowania. Projekt porusza także kwestie ekologiczne, aktualnie tak mocno akcentowane oraz wprowadza ideę niemarnowania wody.

Klasa I A Gimnazjum wraz z wychowawcą zaangażowała się w działania na rzecz projektu. Wprowadzeniem do tematyki zdrowego stylu życia i zdrowego, a zarazem smacznego odżywiania się było wykonanie w klasie obszernej gazetki poruszajacej te zagadnienia od strony fachowej. Przeprowadzona została analiza porównawcza, w której przetestowaliśmy uczniów naszej klasy pod wzgledem ilości zjadanych dziennie posiłków, jakości tych posiłków, ich urozmaicenia, podjadania, czy wreszcie jedzenia niezdrowych produktów zawierających tłuszcze zwierzęce, czy też picia napojów z dużą ilością cukru. W tej dziedzinie pamiętać należy, że zdrowy styl życia, to także spora dawka ruchu. W porównaniu z danymi w Polsce, nasza statystyka była imponująca.

Strony